Dom, a w nim wszystko, co mamy
W domu czy mieszkaniu niejednokrotnie gromadzimy dorobek całego życia. W razie jego utraty, odbudowanie całego mienia zajmie nam dużo czasu, a nieraz w ogóle nie będzie możliwe. Tym bardziej, że przedmioty mają wartość nie tylko materialną, ale i emocjonalną. Nie warto narażać się na stratę, jeśli system zabezpieczenia antywłamaniowego jest w zasięgu naszych możliwości (sprawdź konfigurator).
Życie ponad wszelkie straty
Włamanie lub napad niekoniecznie następują, gdy nie ma nikogo w domu. W wyniku tych przestępstw giną także ludzie, których mienie jest celem włamania lub napadu. Ponad wszystkie przedmioty, które mogą stać się łupem przestępcy, nikt z nas nie chciałby stać się jego ofiarą w sensie utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu. Przed tym samym każdy z nas chce uchronić swoich bliskich.
„Mnie się to nie przytrafi”
to najczęstszy argument, dla którego nawet nie myślimy o montażu systemu alarmującego w naszym domu. Dopiero, gdy – wracając z wakacji czy z pracy – zastajemy dom bez komputera, telewizora, pieniędzy czy ważnych dokumentów, decydujemy się na ochronę antywłamaniową. Mądry Polak po szkodzie.
Montując system, odstraszasz ponad 2/3 włamywaczy
Napad lub włamanie przydarzyć się mogą każdemu – niezależnie od majętności czy miejsca zamieszkania. Statystyki policyjne ukazują, że aż 70% potencjalnych sprawców napadu lub włamania udaje się odstraszyć dzięki prostym rozwiązaniom alarmowym. Skuteczność takich systemów oraz ich niewielka cena – szczególnie względem potencjalnych strat – przekonują do słuszności zamontowania systemu alarmowego w każdym domu czy mieszkaniu.
Jak zabezpieczać się przed włamaniem i napadem?
Obawa o pozostawiony bez nadzoru majątek czy o własne w nim bezpieczeństwo na co dzień obniża komfort życia. Co można na to poradzić? Jak zabezpieczyć się przed nieproszonymi gośćmi?
Policja niejednokrotnie apeluje do osób budujących domy o zastosowanie środków technicznych, które w znacznym stopniu ograniczą prawdopodobieństwo włamania. W jednym roku wszczętych zostaje kilkadziesiąt tysięcy postępowań w sprawie kradzieży z włamaniem, niewiele mniej postępowań wszczyna się z powodu uszkodzenia mienia.
Oznacza to, że statystycznie co setne mieszkanie jest okradane.
Bezpieczeństwo dzięki systemowi alarmującemu
Nie byłoby tak, gdyby mieszkania wyposażone były w sprawne systemy alarmowe. Niezawodna i nowoczesna instalacja antywłamaniowa zapewnia również komfort psychiczny, ponieważ mienie w każdej chwili jest bezpieczne. Dlaczego?
Około 2/3 włamywaczy dostaje się do domu przez okno
Najczęstszą drogą wejścia włamywaczy są uchylone okna lub słabo zabezpieczone drzwi. Ze statystyk policyjnych wynika, że aż 80% włamań odbyła się właśnie w taki sposób. Oznacza to, że sami niedostatecznie dbamy o bezpieczeństwo naszych mieszkań i domów.
Ochrona bierna i czynna
Dobrze zabezpieczone drzwi i okna, a także montaż krat, biernie chronią przed włamaniami. Dopiero jednak wyposażenie lokalu w skuteczny system alarmujący w razie zagrożenia zabezpiecza dom czy mieszkanie w sposób efektywny, informując nas natychmiastowo o niebezpieczeństwie włamania.
W którym momencie zdecydować się na montaż systemu alarmowego?
Czy Twój dom został już okradziony lub próbowano się do niego włamać? Zapewne masz już system alarmowy. Jeśli nie, pamiętaj, że według statystyk, co setne mieszkanie w Polsce zostaje obrabowane.
Zwykle na zabezpieczenie przeciwwłamaniowe domu decydujemy się po szkodzie. A szkoda, bo niewielkim kosztem moglibyśmy zapobiec stratom, które już powstały.
Świetnym momentem na montaż alarmu antywłamaniowego jest wymiana lub zakładanie instalacji elektrycznej. Dokonując remontu mieszkania lub domu także warto pomyśleć o założeniu systemu alarmowego. Zyskamy spokój o nasze mienie i bezpieczeństwo życia przy okazji prac, które i tak wykonujemy, by zmodernizować lokal.
Korzyści osiągnięte dzięki montażowi sygnalizacji alarmowej w lokalu:
- mieszkanie w bezpiecznym budynku
- praca i urlop bez obaw o bezpieczeństwo mienia
- poczucie spokoju o swoich najbliższych i swoje mienie